in

День української писемності та мови

Сьогодні відзначаємо День української писемності та мови 2018.

День української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови. Дізнайтеся на Ivona про історію та особливості вшанування цього національного свята.

Історія Дня української писемності та мови

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою 6 листопада 1997 року. Відповідно до його указу, святкування Дня української писемності та мови щорічно проводиться 9 листопада в день пам'яті українського святого Преподобного Нестора-Літописця.

Чернець Києво-Печерського монастиря літописець і письменник-агіограф Нестор є послідовником творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Він відомий як автор таких значущих в історії робіт, як “Повість минулих літ“, “Житіє святих князів Бориса і Гліба“, “Житіє Феодосія Печерського“. Дослідники вважають, що саме преподобний Нестор-Літописець і започаткував письмову українську мову. Нестор-Літописець помер і похований у Києво-Печерській лаврі, де і спочивають його мощі.

Батьки в цей день можуть помолитися святому Нестору і попросити його про допомогу в навчанні своїх дітей – школярів або студентів.

Особливості святкування Дня української писемності та мови

У це свято в Україні вже стало традицією покладати квіти до пам'ятника Нестору Літописцеві. Також на державному рівні відзначаються і заохочуються найкращі українські автори, письменники, поети, популяризатори українського слова, видавництва, що публікують українську літературу, в навчальних закладах пишуться диктанти українською мовою, проводяться конкурси знавців рідної мови в Україні та інші заходи, присвячені тематиці національного свята.

Нагадаємо, раніше ми публікували календар вихідних днів у листопаді 2018 в Україні.

Comments

Добавить комментарий

Loading…

0

Comments

0 comments